Ücretsiz bir web barındırma çözümü aramak zorunlu bir karardır. Güvenilir bir web barındırma sunucusu belirlemeye çalışmak, özellikle günümüzde mevcut olan pek çok servis sağlayıcı ve seçenekle göz korkutucu bir görev olabilir. Özellik sayfalarına ve vaatlere yer verin, görev çok daha korkutucu olabilir.

Ama olmak zorunda değil. İyi bir ücretsiz web barındırma sağlayıcısının sunduğu en yaygın özelliklerden bazılarına bir göz atalım:

DISK ALANI VE BANT GENIŞLIĞI

Disk alanı, ücretsiz web barındırma sağlayıcısı tarafından size atanan depolama alanı miktarını ifade eder. Bu alan, web siteniz için kullandığınız metin, resim, ses vb. Dosyalar dahil web sitesi dosyalarınızı depolamak için kullanılacaktır.

Bant genişliği, web sitenize erişmesine ve sitenizden çıkmasına izin verilen trafik miktarını ifade eder. Erişim, bir ziyaretçinin tarayıcısında web sitenizin adını her yazdığında anlamına gelir. İzin, bir ziyaretçinin web sitenizden bir fotoğrafı görüntülerken, bir ses klibi dinlerken veya bir dosyayı indirirken bir şey aldığı her seferinde anlamına gelir.

Örneğin, web sitenizde çok sayıda grafik (yani fotoğraflar) varsa, daha yüksek depolama ve daha büyük bant genişliğine ihtiyacınız olacaktır.

WEB SITESI OLUŞTURUCU VE FTP

Bu ilk web sitenizse ve komut dosyası oluşturma deneyiminiz sınırlıysa veya hiç yoksa, web sitenizi yalnızca bir şablon seçip kendi metin ve resimlerinizi ekleyerek oluşturabileceğiniz ücretsiz bir web sitesi oluşturma uygulaması sunan ücretsiz bir web barındırma sağlayıcısı arayın.

FTP, Dosya Aktarım Protokolü anlamına gelir. Web sitesi dosyalarınızı bilgisayarınızdan ücretsiz web barındırma sunucunuza veya tersi yönde aktarmak için kullanılan protokoldür. Bu, bitmiş web sitesi dosyalarınızı (resimler ve diğer multimedya dosyaları dahil) bilgisayarınızdan servis sağlayıcınızın sunucusuna yüklemenizi sağlar. Ayrıca dosyalarınızı web barındırma sunucunuzdan bilgisayarınıza indirmenize de olanak tanır. İyi bir ücretsiz web barındırma sağlayıcısı, 24/7 sınırsız FTP erişimi sunmalıdır.

E-POSTA ADRESI

Evet, ücretsiz web barındırma sağlayıcınız size e-posta hizmetleri sunmalıdır - böylece @ alanadiniz.com e-posta hesaplarını kurabilirsiniz. Bir web posta arayüzüne ek olarak (web tarayıcınızı kullanarak e-postalarınızı oturum açabilir ve yönetebilirsiniz) ek olarak, e-posta hizmeti ayrıca POP3 ve SMTP erişimini de içermelidir, böylece mobil cihazlarınızı kullanarak @ alaniniz.com e-postalarınızı kurabilir ve bunlara erişebilirsiniz.

DESTEK VE ÇALIŞMA SÜRESI

Her zaman ücretsiz, güvenilir telefon ve e-posta desteği olan ücretsiz bir web barındırma hizmeti seçmelisiniz.

Hiçbir ev sahibi% 100 garantili bir çalışma süresi sunamaz (sorunları kendi kontrolleri dışında düşünün, yani şehir elektrik kesintisi), web sitesi ve e-posta kesinti süresini minimuma indirmek için "her ihtimale karşı" önlemler sağlamalıdır. Bu önlemler, 7/24 sunucu ve ağ izleme, yedekli donanım ve ağ yapılandırmaları ve yerinde yedek güç kaynağını içerebilir. Bunların teknik özelliklerini tam olarak anlayamasanız da, ücretsiz web barındırma sağlayıcınızın bunların web sitelerinde bir yerde listelenip listelenmediğine bakın. Değilse, onlara sorun.

FIYATLANDIRMA

Ücretsiz bir web barındırma sağlayıcısı arıyorsanız, yukarıda listelenen tüm temel özellikler için kesinlikle hiçbir şey ödememelisiniz. Banner reklamlarla fiyatlandırmadan ödün vermek zorunda değilsiniz. Web sitenizde reklamları zorunlu kılan tüm ücretsiz web barındırma sağlayıcıları hayır-hayırdır.